Prawdziwa RAWdzinka: Ola, Bartek i jeszcze ktoś

Nazwaliśmy się od ang. raw (/rɔː/) jak ‘surowy’, ale tak naprawdę jesteśmy łagodni i kochamy zwierzęta. Z radością dzielimy się tym, co sami praktykujemy: pomysłami i sposobami na zdrowe życie i jedzenie.

Gluten free, cruelty free, feel free – to nasza dewiza (mamy ich wiele, bo życie jest zbyt złożone na jedną :).

RAWdzinka to:

Ola

Dociekliwa – dzięki uporowi i systematyczności samodzielnie wyleczyła się zmianą diety z wielu problemów zdrowotnych (m.in. niedoczynność tarczycy i SIBO). Wszystko, co proponuje, sprawdziła wcześniej na sobie, więc lepiej niż ktokolwiek wie, co naprawdę jest dobre dla naszego ciała i umysłu.

Skrupulatna – na czym bardzo korzystają klienci RAWdzinki. Z pasją zagłębia się w nowe odkrycia, ale i zapomniane przepisy czy metody dbania o siebie. Ola przeszła 105 dniowy post na samych sokach, głównie owocowych. Jeśli coś doradza, można być pewnym, że doskonale wie, co mówi.

... i co być może najważniejsze – uwielbia koty!

Bartek

Pomysłowy – zawsze szuka nowych sposobów, dróg i recept, a im więcej szuka, tym więcej znajduje, potem umieszczając je w ofercie RAWdzinki. Od 15 lat pracuje z problemami zdrowotnymi; pomógł w tym czasie ponad 20 000 osób.

Uparty – połączenie niekończącej się energii oraz empatii przynosi mu zarówno sukcesy sportowe, jak i zawodowe. Często mówi, że „nie istnieją choroby nieuleczalne – tylko nieskutecznie leczone”.

Skupiony na celu – tak samo na treningu sztuk walki, saharyjskim ultramaratonie, jak i przy pracy z osobami cierpiącymi na schorzenia trudne do wyleczenia w tradycyjny sposób. Tak zdobył wiedzę, której nie znajdzie się nigdzie indziej.

Często zwycięża – bo nigdy się nie poddaje!

Ty

Tak, Ty! – Nasz klient albo przyszły – mamy nadzieję – klient, osoba właśnie docierająca do kropki kończącej to zdanie. Cieszymy się, że jesteś z nami! RAWdzinka jest kompletna dopiero z takimi osobami, jak Ty: życzliwie ciekawymi świata i nowości, otwartymi na nieznane i niezwykłe oraz zawsze chętnie dowiadującymi się czegoś nowego i dobrego dla siebie lub świata.

Stworzyliśmy to miejsce, by popularyzować to, co uznajemy za ważne i przydatne: zdrowe i etyczne sposoby na lepszą kondycję i samopoczucie. Będzie nam bardzo miło, jeśli je wypróbujesz i opowiesz o nich innym – czasem wielkie zmiany zaczynają się nawet w tak małych miejscach jak to.

Bez mięsa, bez glutenu, bez problemu!

TROCHĘ SUROWEJ HISTORII

Pomysł na RAWdzinkę powstał na plaży w Egipcie – można więc powiedzieć, że od początku mieliśmy szerokie horyzonty.

Zaczęliśmy od propagowania diety ‘raw’ (stąd nazwa), jednak z czasem wyszliśmy poza te ramy. Podejście ‘raw’ pozostało w nas jednak, przypominając nam zawsze, że natura lubi to, co proste i nieprzetworzone.

Początkowo wytłaczaliśmy soki według autorskich przepisów, ale szybko okazało się, że jeszcze lepszym pomysłem będzie podzielenie się właśnie recepturą – a świeże owoce i warzywa każdy kupi lokalnie u siebie.

Opracowanie tych przepisów zajęło lata. Wypróbowaliśmy chyba każdy sok dostępny w kraju oraz wszelkie połączenia owoców i warzyw w różnych proporcjach. Dotarliśmy do smaków, które zachwyciły tysiące osób – dziś możesz je poznać jednym kliknięciem.

Oprócz pięknej historii mamy też piękną przyszłość – chcemy tworzyć nowe przepisy i ebooki, ale też wyjść poza samo odżywianie – bo nie ma dobrego życia bez dobrego jedzenia, ale dobre życie to nie tylko dobre jedzenie.